Nordic Walking w Rakowni

Nordic Walking w Rakowni fantastycznym sposobem na spacer na sportowo!

Zapraszamy na 5,5 km spacer z kijkami lub terenową przebieżkę do Puszczy Zielonka.

nordic walking

Mapę można pobrać w tym miejscu i ją wydrukować:

Pobierz mapę

Trasę można zrealizować zarówno z boiska (ul. Sowia) jak i świetlicy wiejskiej w Rakowni (ul. Dolna 2). W miejscach startów znajdują się tablice informacyjne z mapą i regulaminem. Szlak jest dwukierunkowy i posiada łącznik, dzięki któremu możemy trasę spaceru skrócić lub wydłużyć o dowolną ilość powtórzeń 3 km pętli.

Rakownia puszcza zielonka ludzie spaceruja trasa nordic walking

Szlak oznakowany jest za pomocą posadowionych w ziemi słupków drewnianych, które tworzą uroczą trasę marszu w cennych przyrodniczo terenach leśnych Puszczy Zielonka. Projekt zrealizowany został za zgodą i we współpracy z Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Murowanej Goślinie.

slupek trasa nordic walking rakownia

Na każdym słupku umieszczone zostało zarówno logo Stowarzyszenia Przyjaciół Rakowni, które zorganizowało tą trasę, jak i Leśnego Zakładu Doświadczalnego, na którego terenie zostały umieszczone wytyczające trasę słupki.

slupek swietlica wiejska nordic walking trasa

Każdy słupek zawiera ciekawą informację o budowie, zadaniach i roli lasu, dlatego warto zatrzymać się przy każdym wskaźniku aby zdobyć cenną wiedzę. Zwłaszcza wyruszając do Puszczy Zielonka z Rakowni 🙂

Rakownia nordic walking mieszkancy ida na spacer puszcza zielonka

Serdecznie zachęcamy do zwiedzania naszych urokliwych okolic w konwencji Nordic Walking. Z pewnością są ku temu doskonałe warunki!

Regulamin oraz zasady korzystania z trasy.

Pobierz regulamin

Jeśli znasz już na wylot trasę Nordic Walking i chcesz poznać inne miejsca w Puszczy Zielonka, wejdź na stronę www.rakownia.org/zielony-punkt-kontrolny, oraz zapisz się na zawody www.rakownia.org/orientacja-na-rakownie